Autor Wątek: możliwe choroby wilków  (Przeczytany 3561 razy)

Kinga27

  • Gość
możliwe choroby wilków
« dnia: Kwiecień 01, 2013, 13:12:10 »
Wścieklizna: wirus tej groźnej choroby przenoszony jest w ślinie zakażonych zwierząt. Szerzy się więc głównie po pogryzieniu przez chorego lisa lub innego wilka, a także rysia.
Choroba rozwija się przez 4-12 tygodni. Objawia się gorączką, złym samopoczuciem, mdłościami, bólami gardła i głowy.
W kilka dni później pojawia się nieuzasadniony lęk, wrażliwość na dźwięk i światło. W miarę postępu choroby wzrasta nerwowość chorego, pojawia się wodowstręt, początkowo przy piciu, a potem na sam widok wody. Oddech staje się męczący, nierówny, przerywany. W trzecim dniu pobudzenia następuje zgon, dlatego konieczne jest wczesne wykrycie choroby i podjęcie leczenia.
Zioła niezbędne w leczeniu:
* Lecznice Ziele – występuje ono dość pospolicie na terenach watahy. Pomaga w leczeniu ran po pogryzieniu, ma działanie bakteriobójcze, zapobiega tężcowi
* Ogniste Ziele lub Kocimiętka – obie rośliny mają działanie halucynogenne, podane w odpowiedniej ilości uspokajają chorego wprowadzając go w stan lekkiego odrętwienia
* Korzeń omanu (UWAGA! Spotykany tylko na terenach obcych watah) – wysuszony i sproszkowany korzeń należy podawać raz dziennie przez cztery dni od momentu wykrycia choroby

Płonica: choroba objawia się nagłą gorączką. Pojawia się wysypka a po 5-6 dniach język staje się malinowy. Płonica jest zaraźliwa, dlatego chory musi zachowywać ostrożność, by nie zarazić nią innych wilków. Ryzyko mija po 3 dobach choroby.
Płonica nie jest szczególnie groźna, ale nie leczona może prowadzić do poważniejszych następstw.
Zioła niezbędne w leczeniu:
*Szary mlecz – podawany doustnie, a także okłady z przygotowanej przez zielarza maści z liści tej rośliny.

Posocznica - jest to wewnętrzne zakażenie krwi spowodowane przez bakterie, które przedostają się do krwi poprzez głębsze, poważniejsze nie leczone rany. Choroba wywołuje otępienie, wysoką gorączkę oraz ogólne osłabienie.. Mięśnie staja się 'wiotkie' a wilk ma trudności z poruszaniem się.
Zioła niezbędne w leczeniu:
* Ziarenka maku – podaje się je w celu złagodzenia bólu
* Korzeń arcydzięgla – podawany tylko w przypadku omdleń, które mogą, ale nie muszą następować w trakcie rozwoju choroby
* Smoczy Kwiat – zielarz przygotowuje napar z płatków kwiatu

 Zaćmienie – choroba wywoływana jest przez przedostanie się do oczu pyłku kwiatów Ciernistego Krzewu występującego dość licznie na terenach leśnych. W początkowym stadium objawia się mroczkami, problemami z widocznością – przed oczami pojawia się delikatna mgiełka, oczy stają się niezwykle wrażliwe na światło dnia, ropieją. Nie leczone zaćmienie może prowadzić do całkowitej i nieodwracalnej ślepoty.
Zioła niezbędne w leczeniu:
* Dynnalec – ten również trujący kwiat jest jedynym skutecznym lekarstwem na tę niebezpieczną chorobę. Przyrządzenie naparu o odpowiednim stężeniu wymaga wiedzy medycznej, gdyż zbyt duża dawka jest śmiertelnie niebezpieczna. Oczy chorego należy przemywać kilka razy dziennie, aż do ustąpienia wszystkich objawów choroby.

 Przeziębienie – nawet zwykłe przeziębienie nie leczone może prowadzić do przykrych konsekwencji, a życie z katarem nikomu nie sprawia przyjemności. Dlatego zielarze starają się pomóc nieszczęśnikom, wykorzystując do tego:
* liście dziewanny – z których napar działa odkrztuśnie oraz oczyszcza drogi oddechowe
* lawendę – ususzone kwiaty lawendy pomagają w leczeniu nawet najbardziej uciążliwego przeziębienia.

Zatrucie – najczęściej pokarmowe lub po wypiciu skażonej wody.
Najczęstsze objawy to: bóle brzucha, zawroty głowy, osłabienie, wymioty, często także gorączka. Podczas leczenia zatrucia niezbędne jest podawanie dużej ilości wody, by zapobiec odwodnieniu.
Zioła niezbędne w leczeniu:
* Błękitny Nutris – kwiat tej występującej pospolicie rośliny jest doskonałym lekarstwem na tego typu dolegliwości. Już po jednej, dwóch dawkach powinna nastąpić znaczna poprawa.
Złamanie kończyny, żebra, miednicy, mostku itp.:
przyczyna: silne uderzenie, upadek i inne mehaniczne przyczyny
objawy: zniekształcona część ciała wokół złamanie, ostry ból, uniemożliwiony ruch kończyną (lub inną częścią ciała), przy złamaniach otwartych wystająca na wierzchu kość
długość: 7-14 dni
leczenie: nastawienie i unieruchomienie kości, przy złamaniach otwartych odkażenie rany
powikłania: w wypadku nienastawienia kości źle się zrosnąć, co może osłabić sprawność, nieodkażone złamanie otwarte może prowadzić do zakażenia.
Skręcenie stawu:
przyczyna: przekroczenie zakresu ruchu stawu
objawy: ostry ból w okolicy stawu, ograniczony ruch, obrzęk i krwawy wylew
długość: 7-10 dni
leczenie: unieruchomienie stawu i okłady z liści lifii
powikłania: nieunieruchomione może prowadzić do stałego obniżenia sprawności stawu.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
hohol suerte mojmundial2018 bestserver teenagedrama